Wydawnictwo Nowa Era jest znane ze sprzedaży wysokiej jakości podręczników przeznaczonych dla uczniów szkół ponadpodstawowych. “To jest chemia 2” to propozycja dla wszystkich, którzy chcą w prosty sposób poznawać zagadnienia dotyczące chemii organicznej. Podręcznik jest kontynuacją serii, w ramach której uczniowie uczą się także chemii ogólnej i nieorganicznej. Skąd wynika duża popularność tego wydawnictwa?

Atrakcyjny sposób przekazywania wiedzy

Podręcznik “To jest chemia 2” został opracowany przy współpracy Romualda Hassy, Aleksandry Mrzigod i Janusza Mrzigoda. Skupili się oni na tym, aby wiedza była przekazywana w stosunkowo łatwy sposób. Uczniowie nie muszą zapoznawać się z dużymi ilościami suchego tekstu, lecz mają do dyspozycji wiele wykresów i diagramów ułatwiających przyswojenie ważnych informacji. Autory położyli duży nacisk na rozwijanie umiejętności planowania doświadczeń chemicznych. Dotyczy to również opisywania obserwacji zachodzących przemian oraz formułowania wniosków. 

Nowoczesna forma podręcznika

“To jest chemia 2” jest podręcznikiem mającym nowoczesny układ i kolorystykę sprzyjającą nauce. Istotne wiadomości są wyróżniane, a bardziej skomplikowane procesy ilustrowane za pomocą infografiki. Na wielu stronach można znaleźć szczegółowe wyjaśnienia dotyczące sposobów rozwiązywania zadań oraz podsumowania przydatne podczas powtarzania materiału do sprawdzianów. Podręcznik zawiera też przypomnienie niektórych wiadomości ze szkoły podstawowej, co sprawia, że młodzież może ugruntować wiedzę i rozszerzyć ją bez konieczności korzystania z innych książek. 

Zbiór zadań o różnym poziomie trudności

Nie zapomniano również o dołączeniu rozbudowanego zbioru zadań. “Podręcznik To jest chemia 2” zawiera ponad 200 zadań, które są ułożone zgodnie ze zwiększającym się poziomem trudności. Dotyczą wszystkich działów chemii organicznej i mogą być praktyczną pomocą zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Zadania pozwalają sprawdzić swoje umiejętności oraz uzupełniać wiedzę bez uczucia zniechęcenia, które wywołują niektóre inne podręczniki. Propozycję wydawnictwa Nowa Era można polecić wszystkim osobom, którym na sercu leży przyszłość dzieci i młodzieży.